Specjalistyczny portal internetowy Koniunktura.com poświęcony jest w całości analizie koniunktury gospodarczej w Polsce i na świecie. Adresowany jest do przedsiębiorców, menedżerów, specjalistów, inwestorów, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych gospodarką.

Misją projektu jest dostarczanie niezależnych, aktualnych i wiarygodnych informacji znajdujących szerokie zastosowanie w praktyce gospodarczej.

Wydawcą portalu jest firma Inforest Consulting Group, powstała w 2001 r. jako uniwersytecki spin-off. Skupia naukowców oraz praktyków biznesu zajmujących się badaniami i analizami m.in. takich problemów, jak: koniunktura gospodarcza, cykle, procesy wzrostu i rozwoju, kryzysy gospodarcze, bańki spekulacyjne, inwestycje, rynek finansowy, rynek zasobów, przedsiębiorczość, e-commerce.

Większość opracowań badawczych oraz analitycznych firmy Inforest Consulting Group była dotychczas przygotowywana w formie tradycyjnych raportów na indywidualne zamówienie. Z opracowań korzystały największe banki, firmy ubezpieczeniowe, koncerny paliwowe oraz eksporterzy.